W co zagramy w marcu – przegląd nowości wydawniczych

marzec_nowosci

Wiosna! Może jeszcze nie w pełni i na pewno nie wszędzie, ale w marcu powinna dość mocno się rozkręcić. W końcu jak długo można oglądać ciemny, zimny i ponury pejzaż miejskiej zimy? Zanim jednak pierwsze rośliny zaczną pączkować, na (e-)sklepowych półkach pojawi się kilka pozycji, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Powroty, nowe odsłony starych, w niektórych przypadkach od dawna niewidzianych serii sprawiają, że ten miesiąc zapowiada się na wyjątkowo gorący. Daty premier warto zapisać w kalendarzu lub… po prostu dodać adres tego wpisu do ulubionych zakładek. Wasza lista dostępna będzie o każdej porze dnia i nocy.

Comiesięczne zestawienia nowości zamierzamy z czasem rozbudowywać. Póki co przypominamy jeszcze o planowanym na 25 marca koncercie Justina Biebera w łódzkiej Atlas Arenie. Wiecie, że bilety zostały już prawie wyprzedane? Cóż, dla nastolatków to król popu. Najwyraźniej każdy ma takiego Michaela Jacksona, na jakiego zasłużył.

tombraiderTomb Raider

Data premiery: 5 marca
Platformy: PC (od 104,90 zł), PlayStation 3 (od 194,90 zł), Xbox 360 (od 198,90 zł)
Wersja językowa: polska (pełna)
Gatunek: przygodowa gra akcji

Ikona. Legenda. Gwiazda. Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło się Wam „grać w grę”, to Larę Croft musicie znać. We wszystkich rankingach „naj” bohaterka Tomb Raidera zawsze plasuje się w ścisłej czołówce. A jeżeli nie – wina leży po stronie zestawienia, no bo przecież nie panny archeolog. Na przestrzeni lat Lara zmieniała się wielokrotnie, nabierała kształtów („szczucie trójkątnym cycem” przeszło już do historii) i wpadała w coraz większe tarapaty (uwaga, spoiler: zdarzyło się jej nawet zginąć). Tym razem wracamy do miejsca, które ukształtowało jej tożsamość – ewidentnie niegościnnej wyspy położonej gdzieś u wybrzeży Japonii. Klimat gry zapowiada się na wyraźnie cięższy od znanego z poprzednich odsłon serii, a głównym zadaniem młodej dziedziczki fortuny Croftów będzie przede wszystkim przeżycie. Dla nas oznacza to sporo skakania oraz strzelania w „pięknych okolicznościach przyrody”.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

simcitySimCity

Data premiery: 7 marca
Platformy: PC (od 135,89 zł)
Wersja językowa: polska (napisy)
Gatunek: strategia ekonomiczna

Po 10 latach przerwy seria SimCity powraca. Podobnie jak poprzednio przyjdzie nam wcielić się w rolę burmistrza nowo powstałego miasta, które z czasem zmienić się może w świetnie prosperujący, samowystarczalny organizm. Wpływ mamy praktycznie na każdy aspekt życia mieszkańców – od ustalenia wysokości podatków, poprzez decyzje o budowie obiektów użyteczności publicznej (szkoły, szpitale etc.), na realizacji misji zmierzających do podboju kosmosu kończąc. Właściwe zarządzanie zasobami, kształtowanie charakteru miasta (uniwersytecka osada, a może drugie Las Vegas?) i troska o bieżące potrzeby ludności to klucz do sukcesu. I tym razem, co od pierwszej odsłony serii stanowiło wisienkę na torcie, nie zabraknie okazjonalnych katastrof. Deszcz meteorytów, tornado czy wizyta UFO wymagać będą od Ciebie podjęcia nieszablonowych działań i postawienia na nogi całych zastępów służb porządkowych. Po raz pierwszy natomiast będziemy mogli połączyć nasze miasta z innymi w trybie wieloosobowym, by – przykładowo – wspólnie stawić czoła kataklizmowi albo zrealizować bardziej wymagające cele.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

gow_wstapienieGod of War: Wstąpienie

Data premiery: 15 marca
Platformy: PlayStation 3 (od 219,00 zł)
Wersja językowa: polska (pełna)
Gatunek: przygodowa gra akcji

Co zrobić, kiedy decydujesz się na osadzenie gry w realiach mitologicznej Grecji i na przestrzeni pięciu części pozwalasz bohaterowi wyrżnąć cały panteon? Rozwiązania są dwa: albo przenosisz historię w inne miejsce, albo cofasz się na sam jej początek i robisz jeszcze jeden, spory krok w tył. Twórcy najnowszego God of Wara podążają tą drugą ścieżką. Zmanipulowany przez Aresa, zrozpaczony po utracie rodziny Kratos pała rządzą zemsty. Spartiata łamie złożoną bogu wojny w zamian za uratowanie życia przysięgę wierności, za co trafia do więzienia strzeżonego przez furie. To jednak dopiero początek, ostatni akt tej opowieści rozegra się na szczycie Olimpu. Osoby na bieżąco śledzącym krucjatę Kratosa wiedzą, czego się spodziewać – Wstąpienie nie przynosi żadnych rewolucyjnych zmian. Świetny, dynamiczny i przy tym piekielnie efektowny system walki w połączeniu z dopracowaną oprawą wizualną oraz głębokim, przepełnionym obłędem głosem głównego bohatera (w polskiej wersji językowej powraca w tej roli Bogusław Linda!) składają się na pozycję obowiązkową dla miłośników gatunku. W nasze ręce oddany zostanie również tryb wieloosobowy, jednak – sądząc po dostępnej od jakiegoś czasu wersji beta – potyczki na arenie nie będą czymś, co przykuje nas na dłużej do telewizorów.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

gow_judgmentGears of War: Judgment

Data premiery: 22 marca
Platformy: Xbox 360 (od 179,00 zł)
Wersja językowa: polska (napisy)
Gatunek: gra akcji, strzelanina z perspektywy trzeciej osoby

Gears of War stało się sztandarową serią gier akcji dla konsoli Xbox 360. Po zwieńczeniu trylogii – podobnie jak w przypadku opisywanego wyżej God of Wara – twórcy w nowej odsłonie przedstawiają fragment historii poprzedzającej znane już wydarzenia. Pierwsze skrzypce w Judgment odegra Baird, dotychczas jedna z drugoplanowych postaci, który wraz z oddziałem Kilo Squad będzie musiał zareagować na kataklizm Dnia Wyjścia, kiedy to Szarańcza dosłownie wylała się na powierzchnię planety Sera. Nie zabraknie ostrej wymiany ognia, w ruch pójdą piły spalinowe, a osocze poleje się strumieniami. Ot, kolejny zwykły dzień w armii. Za jakość gry odpowiada polski zespół People Can Fly (producenci między innymi Bulletstorma i Painkillera), a zatem na pewno będzie dobrze. Nie ma innej możliwości.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

bioshock_infiniteBioshock Infinite

Data premiery: 26 marca
Platformy: PC (od 113,99 zł), PlayStation 3 (od 199,00 zł), Xbox 360 (od 199,00 zł)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: gra akcji, strzelanina z perspektywy pierwszej osoby

Naszą ostatnią marcową propozycją jest wynurzająca się wprost z głębin oceanu trzecia odsłona BioShocka. Tym razem nie przeniesiemy się jednak do (anty)utopijnego Rapture, ale Columbii – podniebnego miasta zbudowanego pod koniec XIX stulecia. Ten latający obiekt, będący przy okazji pokaźnych rozmiarów jednostką militarną, stanowi osobliwy symbol wyjątkowości  rodzącej się potęgi Stanów Zjednoczonych. Główny bohater gry – Booker DeWitt – po przymusowym zakończeniu kariery detektywa przyjmuje realizowane na własną rękę zlecenia. Do podniebnej metropolii trafia w poszukiwaniu młodej dziewczyny imieniem Elizabeth. Jak można się tego spodziewać – zadanie tylko z pozoru wydaje się proste. Booker trafi w sam środek konfliktu rozrywającego Columbię, a drogę utoruje sobie bronią palną oraz – dzięki substancji zwanej Vigor, czyli odpowiednikowi znanych z dwóch pierwszych BioShocków plazmidów – zyskanym nadnaturalnym mocom w stylu telekinezy czy rażenia elektrycznością. W Infinite wiele jest zresztą nawiązań i analogii do poprzednich produkcji studia Irrational Games. Należy zatem spodziewać się porywającej, świetnie opowiedzianej historii z ciekawie zarysowanym tłem społeczno-politycznym

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

 

Dziś polecamy gry komputery konsole nowosci wydawnicze Slider

Wasze komentarze

Niezależnie, czy komentujesz jako Gość, czy też korzystając z jednego z dostępnych trybów logowania - Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony bez Twojej zgody.