W co zagramy w kwietniu – przegląd nowości wydawniczych

kwiecien_nowosci_gry

Nie ulega wątpliwości, iż marzec był wyjątkowym miesiącem dla graczy. Pośród wydanych w tym okresie tytułów każdy powinien znaleźć coś dla siebie (choć o problemach towarzyszących premierze SimCity prędko pewnie nie zapomnimy). Jeżeli zdążyliście zapoznać się już z nowym BioShockiem i Tomb Raiderem – niewykluczone że również w kwietniu traficie na coś, co przyciągnie Waszą uwagę na dłużej. Nie czarujmy się jednak, na prawdziwe hity przyjdzie nam poczekać co najmniej do czerwca.

aoe2_hdAge of Empires II HD

Data premiery: 9 kwietnia
Platformy: PC (od 17,09 €)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: strategia, RTS

Mody na odświeżania klasyków ciąg dalszy. Tym razem liftingu doczekała się kultowa (nie lubię szastania tym określeniem, aczkolwiek tutaj pasuje ono idealnie), druga część sagi Age of Empires. Ta – pierwotnie wydana w 1999 roku – strategia czasu rzeczywistego stawia przed graczem proste w założeniach cele: rozwój wybranej cywilizacji i osiągnięcie statusu hegemona w średniowiecznym świecie. Na potrzeby edycji HD przygotowano pakiet zupełnie nowych tekstur, a zestaw uzupełnia rozszerzenie Conquerors. Osób pamiętających pierwowzór zachęcać raczej nie trzeba; pozostali zaś po prostu powinni dać tej grze szansę, pomimo upływu lat niewątpliwie zapewni ona długie godziny wspaniałej zabawy – również w trybie wieloosobowym. Age of Empires II HD, przynajmniej początkowo, dostępne będzie wyłącznie za pośrednictwem platformy Steam.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

injustice

Injustice: Gods Among Us

Data premiery: 19 kwietnia
Platformy: PlayStation 3 (od 179,00 zł), Xbox 360 (od 179,00 zł), Wii U (od 199,99 zł)
Wersja językowa: polska (napisy)
Gatunek: bijatyka

Tchnięcie nowego ducha w serię Mortal Kombat udało się ekipie NetherRealm nadspodziewanie dobrze. Tym razem pięści skrzyżują wojownicy znani z uniwersum DC Comics. Mamy zatem Batmana wraz jego przeciwnikami (na czele z Jokerem), długo, długo nic… i Supermana, Wonder Woman, Flasha oraz pozostałych, nieszczególnie charyzmatycznych bohaterów. To nie Marvel – interesujące postacie spoza kart komiksów o nocnych wojażach Bruce’a Wayne’a można tu policzyć na palcach jednej ręki. Cóż, najpewniej jestem odrobinę uprzedzony do facetów z błyskawicami na głowie albo zakładających bieliznę na rajtuzy. Wydane kilka lat temu Mortal Kombat vs DC Universe okazało się całkiem zjadliwym kąskiem, a wiele wskazuje na to, że tym razem będzie tylko lepiej. Wprawdzie dynamiczny system rozgrywki, interaktywne areny i rozbudowany tryb fabularny nie zwiastują niczego, czego byśmy już wcześniej nie widzieli, ale nie zmienia to faktu, iż każda okazja do skopania tyłka Clarka Kenta jest dobra.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

deadisland_rDead Island Riptide

Data premiery: 26 kwietnia
Platformy: PC (od 72,20 zł), PlayStation 3 (od 158,80 zł), Xbox 360 (od 158,80 zł)
Wersja językowa: polska (napisy)
Gatunek: gra akcji, strzelanina z perspektywy pierwszej osoby

Pierwsze Dead Island zapisało się w historii właściwie tylko klimatycznym zwiastunem, który – jak się później okazało – z finalnym produktem nie miał niestety zbyt wiele wspólnego. Nie przeszkodziło to jednak grze wrocławskiego studia Techland w osiągnięciu całkiem niezłych wyników sprzedaży, w konsekwencji czego decyzja o przygotowaniu kontynuacji dziwić nikogo nie powinna. Starym, sprawdzonych zwyczajem dostaniemy tutaj więcej już znanej treści w – jak obiecują twórcy – dopracowanej formie. Jasne, nieumarli na rajskiej wyspie to cliché jakich mało, ale czy to źle? W końcu nic tak nie cieszy jak odcięta maczetą głowa zombiaka o poranku. Szczególnie wspólnie ze znajomymi. Oby tylko wykonywanie zadań po raz kolejny nie ograniczyło się do realizacji schematu „wynieś, przynieś, pozamiataj”.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

dragonsdogma_darkarisen

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Data premiery: 26 kwietnia
Platformy: PlayStation 3 (od 99,90 zł), Xbox 360 (od 99,90 zł)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: gra akcji, RPG

Super Street Fighter II Turbo HD Remix, Resident Evil 5: Gold Edition – o tak, Capcom lubuje się w wydawaniu dopakowanych edycji swoich flagowych tytułów. Dragon’s Dogma nie jest wprawdzie marką tak znaną jak wymienione wyżej pozycje, ale to akurat niczemu nie przeszkadza. Zresztą ten action-RPG zadomowił się na rynku bez większego szumu, mimo że ma swój niewątpliwy urok. W edycji Dark Arisen, za około 100 zł, dostaniemy pełną wersję gry z drobnymi usprawnieniami (między innymi poprawione systemy zarządzania ekwipunkiem oraz przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi częściami świata) i zestawem niedostępnych wcześniej rozszerzeń (w tym ścieżek fabularnych). A wszystko to w klimatach rodem z klasyki literatury heroic fantasy. Tym większa szkoda, że zabrakło trybu kooperacji.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

startrek_game

Star Trek

Data premiery: 26 kwietnia
Platformy: PC (od 99,90 zł), PlayStation 3 (od 189,00 zł), Xbox 360 (od 189,00 zł)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: gra akcji, strzelanina z perspektywy trzeciej osoby

Zanim do kin trafi kontynuacja nowej adaptacji Star Treka (sporo w ostatnich latach tych rebootów, remake’ów i innych sequeli) od J.J. Abramsa, kapitan Kirk, Spock i reszta wesołej załogi USS Enterprise przemierzą galaktykę w grze od studia Digital Extremes. Produkcja ta opowie zupełnie nową historię, która stanowić ma ogniwo łączące oba filmy. Jak na strzelaninę przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby, Star Trek powstawał długo, bo aż trzy lata, co w połączeniu z pełną filmową licencją (głosy i wizerunki bohaterów, wiernie odwzorowane modele sprzętu etc.) może dać całkiem strawny efekt. Po cichu liczę na kolejny dowód na to, że stereotypy o słabych grach tworzonych na podstawie filmów można włożyć między bajki. A nuż dostaniemy kolejne The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

 

Dziś polecamy gry komputery konsole nowosci wydawnicze

Wasze komentarze

Niezależnie, czy komentujesz jako Gość, czy też korzystając z jednego z dostępnych trybów logowania - Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony bez Twojej zgody.