Pora wyruszyć w teren – gra miejska 9,99

999

Wolałbym nie zapeszać, ale śnieg stopniał już chyba na dobre! Słoneczna pogoda zdecydowanie zachęca do zrzucenia zimowych futer i aktywności na łonie budzącej się do życia natury. Na spędzanie czasu w lasach i nad jeziorami jeszcze przyjdzie czas, póki co zachęcamy natomiast do poszukiwania rozrywek na terenie zurbanizowanym.

Pora wyruszyć w teren - gra miejska 9,99Czy może być bez grosika?” – na pewno wielokrotnie słyszeliście to pytanie. Przyznam, że ja niemal zawsze mam na końcu języka odpowiedź w stylu „dobrze, ale proszę nie wydać go na głupoty”. Bardziej kreatywnie do tematu podszedł Krzysztof „Semp” Bielecki – autor książki Kod, czyli rzeczy, które zauważasz w mieście, gdy wpatrujesz się w nie odpowiednio długo i całkiem pokaźnej liczby inicjatyw mających na celu rozruszanie skostniałej przestrzeni miejskiej stolicy.

Najnowsza, zaplanowana na 21 kwietnia, jego gra pod hasłem 9,99 zabierze nas w świat kiczu: suszonych płatków kwiatów, przypinek do rowerów, kolorowych peruk i wszystkiego, co kupić możecie za kilka złotych w nadmorskich namiotach niewiadomego pochodzenia.

Twoim zadaniem będzie odnalezienie szeregu punktów na mieście, a cel ten osiągniesz dzięki otrzymanej na starcie kartce ze wskazówkami. Jak zwykle będzie towarzyszyć Ci kilkadziesiąt albo nawet kilkaset innych graczy, więc aby być najlepszym, lepiej już teraz zacznij ćwiczyć.
W rolach głównych wystąpią:
- dwie talie kart do gry „plastic coated” (2 x 1 zł)
- trzy pudełka na szminkę z lusterkiem w środku (3 x 1 zł)
- zestaw widelców w kolorze oczojebistego różu (1 zł)
- płaszcz przeciwdeszczowy (1 zł)
- świeczka do podgrzewacza (1 zł)
- zestaw trzech piłek plażowych (2 zł)
Razem: 10 zł. Ale wiecie co? Podczas zakupu wynegocjowałem zniżkę 1 grosz. Serio, to taki mój mały rewanż za lata dofinansowywania tego wszechobecnego spisku sprzedawców mówiących „czy może być bez grosika?”. Tak więc łączny koszt rekwizytów to 9,99 zł, stąd tytuł gry.

Zabawa zacznie się punktualnie o 16:00 przed Rotundą, a przeznaczyć na nią trzeba około godziny. Szczególnie wzmożone przygotowania nie będą raczej potrzebne (warto potwierdzić swoją obecność w specjalnie na tę okazję przygotowanym wydarzeniu na Facebooku), aczkolwiek zalecamy zapoznanie się z podsumowaniami wcześniejszych tego rodzaju gier miejskich. Choć sam opis brzmi odrobinę enigmatycznie, mając w pamięci dotychczasowe osiągnięcia organizatorów, można spodziewać się zastrzyku pozytywnej energii na zakończenie weekendu. A kto wie – może przy okazji odkryjecie nową pasję?

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

dla grupy dla pary Dziś polecamy gry gry miejskie miejsca warszawa

Wasze komentarze

Niezależnie, czy komentujesz jako Gość, czy też korzystając z jednego z dostępnych trybów logowania - Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony bez Twojej zgody.