W co zagramy w maju – przegląd nowości wydawniczych

maj_nowosci_gry

Nasz majowy weekend “odrobinę” się przedłużył. Gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy – dowiecie się niebawem. W pierwszej kolejności należy jednak nadrobić pewne zaległości. Przed Wami przegląd potencjalnie najciekawszych nowości wydawniczych trwającego już miesiąca. Jak zwykle zaczynamy od gier. I pozostaje tylko mieć nadzieję, że w okażą się to tytuły lepsze od tych, które na sklepowe półki trafiły w kwietniu.

farcry_blood_dragonFar Cry 3: Blood Dragon

Data premiery: 1 maja
Platformy: PC (od 43,47 zł), PlayStation 3 (59,00 zł), Xbox 360 (1 200 Microsoft Points*)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: gra akcji, strzelanina z perspektywy pierwszej osoby

Sukces Niezniszczalnych udowadnia, że osób z rozrzewnieniem wspominających dwie ostatnie dekady XX wieku jest nadal całkiem sporo. Niezależnie jednak od zapotrzebowania na Stallone’a, Lundgrena czy Schwarzeneggera, twórcy przebojowego Far Cry’a 3 udowadniają, że posiadają jaja ze stali. Blood Dragon, czyli samodzielny dodatek do tej bodaj najlepszej pierwszoosobowej gry akcji 2012 roku, to pastisz i jednocześnie hołd złożony barwnym latom osiemdziesiątym i kinowym produkcjom klasy B, C, D… Żołnierze z cybernetycznymi wszczepami? Są! Mogące wywoływać epilepsję wściekle kolorowe neony? Obowiązkowo! Dinozaury strzelające laserami z oczu? Już na okładce! A wszystko to podlane sporą dawką nostalgii i humoru. Jeżeli zdarzyło Wam się płacić karę za oddanie do wypożyczalni nieprzewiniętej kasety wideo – łykajcie bez zastanowienia. Regulacja odbiorników nie będzie potrzebna.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

metro_llMetro: Last Light

Data premiery: 17 maja
Platformy: PC (od 108,99 zł), PlayStation 3 (od 199,99 zł), Xbox 360 (od 199,99 zł)
Wersja językowa: polska (napisy)
Gatunek: gra akcji, horror, strzelanina z perspektywy pierwszej osoby

Wystarczyło odcięcie dwóch stacji metra na zaledwie kilkadziesiąt godzin, aby sparaliżować ruch w centrum Warszawy. To jednak niewielki problem w zestawieniu z wizją postapokaliptycznej Moskwy, w której jedynymi ocalałymi po ataku nuklearnym są pasażerowie podziemnych pociągów. Począwszy od Metra 2033, wykreowane przez Dmitrija Głuchowskiego uniwersum rozrosło się już do całkiem pokaźnych rozmiarów. Choć nad Last Light wraz z ogłoszeniem upadłości THQ zawisły czarne chmury, zdaje się, że o jakość i zachowanie klimatu pierwowzoru oraz poprzedniej gry z tej serii możemy być spokojni. Twórcy świadomie zrezygnowali z trybu wieloosobowego i paradoksalnie powinno to wyjść tej produkcji na dobre. Klaustrofobiczne korytarze moskiewskiego metra, napromieniowani odszczepieńcy i ta wyjątkowa, odrobinę przaśna wizja przyszłości składa się na świat, w którym zdecydowanie warto się zanurzyć.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

call_of_juarez_gunslingerCall of Juarez: Gunslinger

Data premiery: 22 maja
Platformy: PC (od 49,90 zł), PlayStation 3 (59,00 zł), Xbox 360 (1 200 Microsoft Points*)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: gra akcji, western, strzelanina z perspektywy pierwszej osoby

Call of Juarez wraca do korzeni” – takim hasłem reklamowana jest nowa gra Techlandu. I dobrze, bo flirt ze współczesnością (w The Cartel) nie wyszedł tej serii na dobre. Jej dwie pierwsze odsłony, obiema nogami mocno stojące w realiach dzikiego zachodu, wspominam bardzo miło. Nowej gorączki złota Gunslinger raczej nie wywoła, ale powinniśmy dostać krwisty, bezkompromisowy western z obowiązkowymi pojedynkami rewolwerowców i tablicą ze zleceniami dla łowców nagród. Pozostaje tylko trzymać kciuki i życzyć sobie, aby efekt końcowy był lepszy aniżeli w przypadku wydanego w kwietniu Dead Island Riptide.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

grid2GRID 2

Data premiery: 31 maja
Platformy: PC (od 114,99 zł), PlayStation 3 (od 184,90 zł), Xbox 360 (od 184,90 zł)
Wersja językowa: polska (pełna)
Gatunek: wyścigowa

Po pięciu latach GRID powraca. Z odsłony wydanej w 2008 roku pamiętam przede wszystkim… efekt falującego, gorącego powietrza. Piękne samochody, słoneczna pogoda i rywalizacja zarówno na miejskich, jak i specjalnie na te potrzeby przygotowanych torach – pewnie również tym razem nie zabraknie tych elementów. Dopracowana oprawa graficzna, rozbudowany model zniszczeń, efektowne powtórki oraz sterowanie z naciskiem położonym na zręczność i niczym nieskrępowaną frajdę powinny zapewnić miłośnikom motoryzacji świetną rozrywkę na długie godziny. A jeżeli nawet zaliczymy – mówiąc kolokwialnie – „dzwona”, zawsze możemy cofnąć czas o kilka sekund i uniknąć widoku sportowego auta złożonego w harmonijkę. Na polskich drogach lepiej tego nie próbować.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

larry_reloadedLeisure Suit Larry Reloaded

Data premiery: 31 maja
Platformy: PC (od 19.99 $), Mac (od 19.99 $), iOS (od 9,99 $), Android (od 9,99 $)
Wersja językowa: angielska
Gatunek: przygodówka, point’n'click

Niewiele jest w historii elektronicznej rozrywki bohaterów, których darzę tak szczerą sympatią jak Larry’ego Laffera. Wprawdzie w ostatnich latach nie miał on (a właściwie jego bratanek) szczęścia do udanych występów, niemniej Miłość na fali to tytuł, na którego dźwięk całe pokolenie graczy uśmiecha się szeroko. Najwyższa już pora na odbudowę nadszarpniętej pozycji tego łysiejącego podrywacza-teoretyka, nieśmiałego zdobywcy niewieścich serc i odważnego eksperymentatora. Larry wraca tam, gdzie czuje się najlepiej – do dwuwymiarowej przygodówki. Dzięki jego ojcu - Alowi Lowe – oraz finansowemu wsparciu społeczności graczy będziemy mogli raz jeszcze przeżyć historię przedstawioną w pierwszej odsłonie sagi. Szkoda tylko, że w tytułowej roli po raz wtóry nie usłyszymy Jerzego Stuhra.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

* waluta umożliwiająca dokonywanie zakupów wydawanych w ramach Xbox Live Arcade. Punkty dostępne są w różnych pakietach

Dziś polecamy gry komputery konsole nowosci wydawnicze

Wasze komentarze

Niezależnie, czy komentujesz jako Gość, czy też korzystając z jednego z dostępnych trybów logowania - Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony bez Twojej zgody.